Projekt „Żółta wstążka” czym jest i jaki ma cel ?

Dzisiaj opowiemy Wam o projekcie „yellow dog” a pierwszy dzień Wiosny jest bardzo dobrym powodem aby właśnie ten temat poruszyć, żółty kolor kojarzy się ze słońcem, z wiosną i kwitnącymi od marca kaczeńcami a więc łącząc przyjemnie z pożytecznym zapraszamy do lektury porcji wiedzy o żółtych wstążkach dla psów. 
 
„Yellow dog project” 
 
Pomysł na zakładanie psom żółtej wstążki przy smyczy lub obroży wywodzi się z Wielkiej Brytanii i działa w kilkudziesięciu krajach w  tym dociera do Polski. 
Chodzi o to aby poinformować osoby, które znajdą się w otoczeniu w taki sposób oznaczonego psa, że czworonóg z różnych powodów potrzebuje wokół siebie więcej przestrzeni. 
 

Czytaj dalej Projekt „Żółta wstążka” czym jest i jaki ma cel ?

Brudne spojrzenie – czyli zacieki pod oczami i zabrudzona sierść – jak z nimi walczyć? 

 
W salonie groomerskim bardzo często spotykamy się z problemem przebarwień okolic oczu. Zacieki  te najczęściej pojawiają się wśród ras ozdobnych takich jak : Maltańczyki, Shih-Tsu, Yorkshire terrier, Pekińczyki, i pieski w typie tych ras.
 
Jakie są przyczyny przebarwień i jak im zapobiegać – o tym właśnie opowiemy sobie dzisiaj 🙂

Czytaj dalej Brudne spojrzenie – czyli zacieki pod oczami i zabrudzona sierść – jak z nimi walczyć? 

Czy zostawiać psa u groomera na czas wizyty?

Powiedzieliśmy sobie już o tym, że warto korzystać z usługi kąpieli kiedy prowadzimy swojego pupila na strzyżenie, omówiliśmy dokładnie jak prawidłowo przygotować swojego czworonoga do wizyty w gabinecie pielęgnacji zwierząt, teraz nadszedł czas na podjęcie tematu pozostawiania pupila w salonie na czas wizyty.

 
Czy właściciel powinien zostawiać psa u groomera czy też powinien czekać za psem w gabinecie? Odpowiedź jest jednoznaczna: Można a wręcz jest to wskazane 🙂  Już tłumaczymy dlaczego.

Czytaj dalej Czy zostawiać psa u groomera na czas wizyty?

Jak pielęgnować kota?

Od niedawna w Polsce wyjątkowo popularne stają się koty rasowe, najbardziej lubianymi i często wybieranymi rasami są: Maine Coony, Ragdolle oraz Koty Syberyjskie Brytyjczyki lub Persy.

Przedstawiciele tych ras mają wspaniałą puszystą sierść, bez wątpienia stanowią ozdobę każdej kanapy lub fotela, ale decydując się na takiego mruczącego przyjaciela należy zapoznać się między innymi z  wymogami dotyczącymi pielęgnacji.

Czytaj dalej Jak pielęgnować kota?

Dlaczego usługę strzyżenia wykonuje się z kąpielą?

Hej Kochani, dziś w temacie „z życia groomera” odpowiemy na często zadawane przez właścicieli pytanie – dlaczego usługa strzyżenia lub wyczesywania wykonywana jest z kąpielą i wyjaśnimy w jakim celu psi fryzjerzy zachęcają do kąpania psa i odmawiają usługi bez kąpieli.
 
Kąpiel w salonie groomerskim jest podstawową czynnością w pielęgnacji psów. W gabinetach psiej urody zapewnione są odpowiednie warunki aby bezpiecznie i komfortowo wykąpać psa, groomer natomiast to osoba, która tą kąpiel wykona prawidłowo i dokładnie, dlatego warto powierzyć mu tą czynność.

Czytaj dalej Dlaczego usługę strzyżenia wykonuje się z kąpielą?

Jak rozpoznać legalną hodowlę i dlaczego nie należy wspierać pseudohodowli?

Dziś opowiemy o psach rasowych i hodowlach 🙂 Usiądźcie więc wygodnie i zaczynamy!

 

Decydując się na kupno psa wymarzonej rasy powinniśmy dobrze wybrać hodowlę do której się udamy w celu nabycia czworonoga. Ważne jest abyśmy wybraną przez nas hodowlę odwiedzili jeszcze zanim odbierzemy szczeniaka. Prawdziwi hodowcy to pasjonaci, na pewno nie będą mieli nic przeciwko, abyście lepiej poznali miejsce , z którego pochodził będzie Wasz pies.

Czytaj dalej Jak rozpoznać legalną hodowlę i dlaczego nie należy wspierać pseudohodowli?