Wizyta w salonie groomerskim jest dla psa stresująca, ponieważ może się pupilowi kojarzyć z gabinetem weterynaryjnym. Dlatego tak istotne jest przygotowanie do wizyty. Pies przed odwiedzeniem salonu powinien odbyć długi spacer, jeżeli to możliwe prosimy również o nie karmienie zwierzęcia na ok 2 godziny przed wizytą. Wyjątkowo istotne są pierwsze odwiedziny, zarówno dla szczeniąt jak i dla psów które wcześniej bywały w salonach pielęgnacji zwierząt. Pierwsze spotkanie powinno mieć charakter zapoznawczy, jest to istotne w szczególności dla szczeniąt, ponieważ od ich pierwszych wrażeń zależą późniejsze skojarzenia z salonem. Uprzejmie prosimy aby jeżeli macie państwo taką możliwość przyprowadzili psa do salonu na kilka dni przed umówioną właściwą wizytą.

Zwierzęta wyczuwają nasze emocje, które na pewno udzielą się im w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych dlatego zalecamy zrelaksowanie się i skorzystanie z naszej poczekalni lub wykorzystanie wolnego czasu dla siebie i odbiór psa w ustalonym terminie. Apelujemy aby podczas oczekiwania w salonie nie wołać psa, powstrzymywać się od pieszczot i nie poświęcania uwagi zwierzęciu.

Aby pies pozytywnie kojarzył wizytę w naszym salonie, staramy się go nagradzać "przez żołądek do serca" dlatego uprzejmie prosimy o informowanie o wszelkich alergiach pokarmowych oraz stanie zdrowia psa a także alergiach dermatologicznych oraz preferencjach i czynnikach, które mogą zestresować psa lub wywowałać w nim stany chorobowe. Im więcej informacji zdołamy od Państwa uzyskać przed wizytą tym łatwiejsza i bezpieczniejsza będzie nasza współpraca.